aktualności

„Boję się, ale idę dalej” – wywiad dla „Rzeczpospolitej”
16.01.2024
„Boję się, ale idę dalej” – wywiad dla „Rzeczpospolitej”
Co sprawia, że kobiety nie wierzą w siebie?

Wciąż silny patriarchat. Sposób wychowania. Wpływ kościoła katolickiego. A kompasem, który nas prowadzi jest poczucie własnej wartości, a co za tym idzie stawianie granic, świadomość własnych wartości, emocji, potrzeb.

Emocje są najczęściej pierwszym impulsem i sygnałem, który mówi nam o głęboko ukrywanych potrzebach. 

Marshall Rosenberg, twórca porozumienia bez przemocy, stawia tezę, że gdybyśmy lepiej rozumieli swoje emocje i potrzeby oraz potrafili je jasno komunikować uniknęlibyśmy wielu konfliktów. Dlatego na warsztatach coachingowych zadaję często pytanie: "co czujemy?". Nazywanie emocji bywa trudne. Rzadko potrafimy przyznać się do emocji, których nie akceptujemy: wstydu, złości, frustracji. Nie ma emocji dobrych i złych. Każda z nich dużo mówi o naszym wewnętrznym świecie.

Bardzo lubię złość, bo jest ona dla mnie impulsem do działania. To właśnie złość spowodowała, że tysiące kobiet zaangażowało się w inicjatywę "Kobiety na Wybory" czy Strajk Kobiet.

Czego Renata Gabryjelska nauczyła się od swoich podopiecznych?

Ostatnio na szkoleniu usłyszałam taki cytat Setha Godina: "Nie musisz być idealna, ale bądź wyjątkowa". To we mnie zarezonowało. Nie chcę wszystkiego robić perfekcyjnie. Ważne, by poznać swoją unikatowość i w nią uwierzyć.

Co panią wyróżnia?

Autentyczność. Doświadczenie z branży filmowej i biznesu. Profesjonalizm. Dzięki doświadczeniom filmowym pracuję z moimi podopiecznymi pięcioma zmysłami. Jak w prawdziwym filmie.


Kliknij tutaj aby przeczytać wywiad.
Wszystkie prawa zastrzeżone © 2024
Realizacja: HighFiveStudio
Przewiń do góry